חרדות מים

יש ילדים ואפילו מבוגרים שחוו טראומה כלשהי עם מים: חלקם כמעט טבעו בים או בבריכה, או חוו חוויה של מחנק ממים כשרחצו אותם או חפפו להם את השיער. לעומתם יש ילדים שמוגדרים כסובלים מחרדה נרחבת, כמו פחד מאיבוד שליטה. ברגע שהגוף שלהם נמצא בסביבה לא טבעית כמו מים, ובייחוד מים עמוקים, הם פוחדים.

שחרור הפחד ממים מתבסס על הקניית חוויות טובות ונעימות הקשורות לסביבה מימית. כדי שיוכלו להפסיק לפחד ממים, הילדים (וגם המבוגרים) צריכים ללמוד מחדש לשהות בהם.

למדריך יכולת אמפטיה גדולה למטופל, לא בהכרח צריך להזדהות עם הילד אלא לגלות אמפטית לפחד שלו. ילד לא עושה את עצמו מפחד, הפחד שלו הוא אמיתי וממשי.

אנו עובדים על נשימה נכונה, יש הרבה אנשים ששוחים עם הראש בחוץ ומפחדים להכניס את הראש למים. מעבר לזה שהם רואים את עומק המים וחווים מעין פחד גבהים או פחד של איבוד שליטה, הם למעשה לא יודעים לנשום נכון. כשהילד או המבוגר שולטים בנשימה ונושמים נכון, הם יכולים לשלוט בפחד מהמים.

תהליך האמון בין המדריך לתלמיד נבנה לאט לאט, השחרור מהחרדה הוא לפי קצב הילד, לפעמים מתקדמים שלב ולפעמים חוזרים שלב אחורה,  צריך להבין שזה יכול להיות תהליך שאורך זמן, וכולם חייבים להיות סבלניים לא להלחיץ את הילד או המדריך אם רוצים לטפל בפחד בצורה נכונה.

9
10
11
12