שחייה טיפולית

שחיה טיפולית מסייעת בחיזוק חגורת כתפיים, מסורבלות, פיתוח מוטוריקה גסה ועדינה, טיפול בקושי בווויסות חושי, וגם כמובן היפר-אקטיביות, אימפולסיביות, הפרעות קשב וכיו"ב. כחלק מהטיפול הרגשי ניתן דגש גם על העלאת ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הבאה לידי ביטוי וחווית הצלחה.

הטיפול מתחיל עם תמיכה מלאה פיזית ומילולית, ועם התקדמות המטופל, התמיכה הפיזית יורדת עד למיצוייה ומילוי המשימה, ובהמשך, רק עם תמיכה מילולית בלבד, וכלה בעצמאות מלאה של המטופל בתחום עליו עובדים בטיפול עד להגעה ליכולת שחיה עצמאית ונכונה. ברמה הפיזית, עצם הנוכחות בתוך מים חמימים משפרת את זרימת הדם, מעניקה גמישות רבה יותר, מרככת נוקשות של השרירים ומקלה על כאבים.

כמו בכל תכנית טיפולית, גם משך סדרת מפגשי השחיה הטיפולית נקבע על בסיס צרכיו הפרטיים של הילד וקצב ההתקדמות האישית שלו. לעיתים, מתחילים להרגיש את השינוי כבר במפגש הראשון, ולו רק מעצם התחושה הטובה שמלווה אותו ונותרת גם בתום הטיפול. שיפור ניכר ניתן לראות כבר לאחר חודש של טיפולים, כאשר לקבלת תוצאות לאורך זמן, מומלץ להתמיד בטיפול לתקופה בת 12-18 חודשים, כך ניתנת לילדים גם ההזדמנות למקצע את מיומנויות השחייה שלהם. משך הטיפול הוא 30 דק', והתדירות המומלצת היא פעם בשבוע.

רוצים לשמוע עוד פרטים? צרו איתנו קשר כבר עכשיו!

אנחנו כאן כדי להקשיב! מתלבטים? רוצים הסבר וייעוץ על הפעילויות שלנו? צרו קשר עכשיו ותקבלו מענה מהיר ומקצועי!